O nás

PhosAgro je vertikálne integrovaná ruská spoločnosť a jeden z popredných svetových výrobcov hnojív na báze fosfátov.

Naše ekologicky šetrné výrobky prispievajú k vyšším objemom a lepšej úrode pre poľnohospodárov vo viac ako 100 krajinách na každom obývanom kontinente. Vyrábame 50 druhov hnojív na báze fosforu, amoniaku a kŕmnych fosfátov, ako aj vysokokvalitnú fosfátovú horninu s obsahom P₂O₅.

1
výrobca apatitového koncentrátu na svete

(podľa IFA)

Aktíva

PhosAgro zahŕňa JSC Apatit v Čerepovci (región Vologda), jeho pobočky v Kirovsku (Murmanská oblasť), Balakovo (Saratovská oblasť) a Volchov (Leningradská oblasť), LLC PhosAgro-Region a Výskumný ústav Y. V. Samoilova pre hnojivá a insektofungicídy.

PhosAgro je najväčším výrobcom hnojív na báze fosfátov v Európe a svetovým lídrom vo výrobe vysokokvalitných fosfátových hornín.

Rusko zostáva naším prioritným trhom a používa viac produktov PhosAgro ako ktorákoľvek iná krajina na svete.

1
#1 dodávateľ hnojív v Rusku

(podľa Ruského združenia výrobcov hnojív)

Od rudy po naše stoly
Proti prúdu
PhosAgro má vlastné ložiská apatitovo-nephelineovej rudy  magmatického pôvodu, čo znamená, že sme sebestační, pokiaľ ide o suroviny na výrobu vysokokvalitného apatitového koncentrátu s vysokým obsahom P₂O₅
Od rudy po naše stoly
Nadväzujúce
Investície do modernizácie procesov obohacovania rúd a zavádzania najnovších technológií a osvedčených postupov robia z spoločnosti PhosAgro jedného z popredných svetových výrobcov vysokokvalitného apatitového koncentrátu. Pomer extrakcie fosfátovej horniny bohatej na živiny z rudy je viac ako 94% a hnojivá vyrobené z takejto fosfátovej horniny sú jedne z najbezpečnejších na svete.
Od rudy po naše stoly
Výroba
Vyrábame 50 druhov fosforečných a dusíkatých hnojív, ako aj amoniak a kŕmne fosfáty v našich troch výrobných závodoch v Rusku. Plánujeme zvýšiť objem výroby z 9,5 milióna na 11,5 milióna ton.
Od rudy po naše stoly
Predaj
Vyrábame celý rad hnojív určených pre potreby ruského a SNŠ poľnohospodárstva. Okrem našich produktov ponúkame aj súvisiace služby, ako je riadenie úrody. Pracujeme priamo s poľnohospodárskymi podnikmi na prémiových medzinárodných trhoch prostredníctvom našich obchodných kancelárií v Európe, Ázii a Južnej Amerike. To nám pomáha lepšie pochopiť potreby našich konečných spotrebiteľov.
Od rudy po naše stoly
Logistika
Naša vlastná logistická infraštruktúra je zárukou spoľahlivého zásobovania produktmi. Máme 28 skladov, vlaky, 6200 nákladných automobilov a prekládkový terminál v prístave Ust-Luga.
Od rudy po naše stoly
Distribúcia
PhosAgro je popredným dodávateľom minerálnych hnojív na ruskom trhu s rozsiahlou distribučnou sieťou a kanceláriami v hlavných poľnohospodárskych centrách krajiny: Stavropolskom regióne, Krasnodarskom regióne, Sibíri a ruskom Ďalekom východe.
Od rudy po naše stoly
Vytváranie hodnot
Snažíme sa byť dôveryhodným dodávateľom pre poľnohospodárov, ktorí sa snažia zvýšiť objem úrody, ktorí sa tiež zaujímjú o ekologickú stopu,
ekologicku povahu svojich plodín a potravinových výrobkov z nich vyrobených. Naše hnojivá vyrábajú zo surovín šetrných k životnému prostrediu, čo pomáha prinášať zdravé a bezpečné potravinárske výrobky koncovým spotrebiteľom.

Geografická stopa

Vysokovýkonné a ekologicky bezpečné výrobky spoločnosti PhosAgro sú žiadané na každom obývanom kontinente. Predaj vo viac ako 100 krajinách v Európe, Ázii, Afrike a Amerike prostredníctvom siete obchodných kancelárií pôsobiacich na najväčších svetových trhoch s hnojivami.

Flexibilný obchodný model spoločnosti PhosAgro pre výrobu a predaj umožňuje spoločnosti uspokojiť dopyt po ekologicky čistých a bezpečných hnojivách zo strany poľnohospodárskych výrobcov na celom svete. PhosAgro má vlastné predajné kancelárie v Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku, Srbsku, Poľsku, Litve, na Cypre, v Brazílii, Argentíne a Singapure. Tieto kancelárie umožňujú spoločnosti lepšie porozumieť potrebám jej koncových spotrebiteľov.

 • 100 countries
  supplied

 • 10 trade offices
  abroad

 • 92% 92% share of direct
  sales in 2020

100
Dodáva do krajín

PhosAgro Group je najväčším dodávateľom všetkých typov hnojív na ruskom trhu. Spoločnosť má ťažobné a spracovateľské podniky v regiónoch Murmansk, Vologda, Saratov a Leningrad; svoju vlastnú logistickú infraštruktúru vrátane dvoch prístavných terminálov; a najväčšia sieť distributorov minerálnych hnojív a kŕmnych fosfátov v Rusku. Máme jediné Ruské a popredné európske výskumné centrum v priemysle, Vedecký výskumný ústav Y. V. Samoilova pre hnojivá a insektofungicídy (NIUIF). Inštitút de facto vytvoril silnú základňu pre fosfátové suroviny a priemysel minerálnych hnojív v Rusku. V roku 2019 oslávi NIUIF 100 rokov.

 • 71 regions of
  presence

 • 21 regional
  offices

 • 29 distribution
  centers

71
prítomnosť v regiónoch